Başlangıç / Bilgisayar / Bilgisayardan Silinen Verileri Kurtarma Ümraniye
Bilgisayardan Silinen Verileri Kurtarma Ümraniye Bilişim Pasajı

Bilgisayardan Silinen Verileri Kurtarma Ümraniye

Veri Kurtarma Nedir ?

Veri kurtarma silinmiş bilgilerin kurtarılma işlemidir. Kaybolan silinen bir veriyi hafıza kartları, laptop, notebook, bilgisayar ve harici depolama cihazlarından, herhangi bir nedenle kaybedilmesinden sonra kurtarma işlemlerinin yapılmasına veri kurtarma denir. Bozulan, format atılan veya erişilemez hale gelen bilgilerin yeniden ulaşılabilir hale getirilmesine denir.

Yazılımsal Sorunlar

Bilgisayarlar HDD ya da SSD’ye kurulan işletim sistemleri sayesinde kullanıcının istediği işlemleri yapmasını sağlar. Yazılımsal olarak HDD’ye kayıtlı bulunan işletim sistemi verilere zarar görebilecek ve bilgisayarın açılmasını engelleyecektir. Yazılımsal sıkıntılarda bilgisayarın yeniden açılmasını sağlayacak olan yöntem format atılmasıdır. Ancak yeni sistem yüklenmeye başlandığında HDD’nin işletim sisteminin yüklendiği bölümün tamamen biçimlendirilmesi gerekir. Biçimlendirme yapıldığında verilerde kayıplar oluşacaktır. Bu kayıplar ile karşılaşmamak için diski biçimlendirmeden önce veri kurtarma yazılımları ile HDD’ye kaydedilen tüm verilerin yedeklenmesini sağlamalısınız.

Bilgisayardan Silinen Verileri Kurtarma Ümraniye

HDD Arızası Belirtileri Nelerdir?

Harddiskler bilgilerimizin kayıt edildiği depolama alanlarıdır. Bu bilgiler iş belgeleri, e-posta, film, fotoğraf, müzik ve bilgisayarda kayıt altında bulunan diğer her şeyi içerebilir. Hardisk arızalandığında şu belirtiler görülür;

  • Kafa vurma ve tık sesleri: bazen hardiskiniz standardın dışında sesler çıkartabilir. Motor arızası, okuma kafası arızası gibi nedenler bu sesleri duymanıza yol açabilir.
  • Kaybolan bilgiler dosyalar: Veriler kayboluyorsa siliniyorsa veya belgeleri kaydedemiyorsanız, hardiskinizde problem olabilir. Bu duruma bazen bir virüsde sebep olmakla beraber, çoğu durumda sağlıksız çalışan bir hardiskin işaretidir.
  • İşletim sisteminin çökmesi: Eğer bilgisayarınız önyükleme sırasında takılıp kalıyorsa ve mavi ekran geliyorsa bu bir harddisk sorununu gösterebilir. Hatta bazen Windows kurulumu yaparken partition ekranında yeni bölüm bile oluşturamazsınız.
  • Ağır çalışan bilgisayarlar: Yeni teknoloji bilgisayarlarda performanslı ve hızlı işlemciler vardır. Bu sebeple bilgisayarınızın açılması esnasındaki uzun süren beklemeler, bir program çalıştırırken bekleme süreleri,  veya çöp kutusunu boşaltırken geçen bekleme süreleri uzun olmamalıdır. Sürekli gecikme ve performans sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, hardisk yaşam süresinin sonuna gelmiş olabilir.

Bilgisayardan Silinen Verileri Kurtarma Ümraniye

Cihazımı Size Nasıl Gönderebilirim ?

Arızalı cihazınızı ücretsiz olarak bizlere gönderebilirsiniz. Teknik servisimize ulaşan cihazınız teknisyenimiz tarafından 1 iş günü içerisinde tamiri yapılır.

 

Adres Bilgilerimiz

Adres : Atatürk Mah güler sok  No:9/A Ümraniye/istanbul

Gsm : 0555 978 52 36

 

cep telefonu tamiri istanbul

 

Diğer Web Sitelerimiz;

Tamir PasajıBilgisayar Alışveriş

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

İkinci El Bilgisayar Ümraniye

İçindekiler1 İkinci El Bilgisayar Ümraniye1.1 2. El Laptop Alım Satım1.2 2. El Bilgisayar Alışverişi İkinci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın!