Başlangıç / Cep Telefonu / Ümraniye Ekran Camı Değişimi
TEKNİK SERVİS
TEKNİK SERVİS

Ümraniye Ekran Camı Değişimi

Ümraniye Ekran Camı Değişimi

Ümraniye ekran camı değişimi işlemleri her marka ve model cep telefonları için profesyonelce gerçekleştirilmektedir. Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan cep telefonlarını bazı anlarda istemsiz olarak düşürerek bazı aksanlarının zedelenmesine ya da kırılmasına neden olabiliriz. Özellikle de üst düzey niteliklere sahip cihazların ekranları çok daha hassas olduğundan en ufak darbelerde ekran camının kırılması kaçınılmazdır. Bu gibi durumlardan sakınmak için mutlaka ekran koruyucuların kullanılması gerekiyor. Fakat telefon camının zarar görmesi ya da kırılması durumunda da kaliteli teknik servis hizmetlerini tercih ederek, sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak mümkün olacaktır. Peki ekran camı değişimi nasıl yapılır? İşte detaylar…

  • Ekran camı sökülürken, cihazın diğer aksanlarının zarar görmemesi için buz makinesinin kullanılması şarttır.
  • Ekran camı sökülmeden önce cihaz -174 dereceye kadar soğutulabilir. Böylece kırık cam çok daha kolay bir şekilde çıkar.
  • Ekran camı söküldükten sonra yine orijinal ekran takılması için yedek parça istenir.
  • Tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra ekran değişimi tamamlanarak cihaz kapatılır.

Ekran cam değişimlerinde teknolojik imkanları mümkün olduğu kadar elverişli kullanmak çok önemlidir. Çünkü manuel yöntemlerle yapılan değişimlerde LCD ekranın zarar görme ihtimali oldukça yüksektir.

Ümraniye Ekran Camı Değişimi
Ümraniye Ekran Camı DeğişimiÜmraniye Telefon Ekranı Değişimi

Ümraniye Telefon Ekranı Değişimi, teknolojik olanakların üst seviyede kullanıldığı teknik bir işlemdir. Bu nedenle ön cam değişimi konusunda uzmanlaşmış olan teknik servisler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bilindiği gibi bazı telefon tamircileri manuel yöntemleri tercih ederek onarım sağlamaya çalışıyor. Ancak bu yöntem hem dokunmatik ekranın düzgün çalışmasına engel teşkil etmektedir hem de cihazların verimliliğini düşürmektedir. Kaliteli ve güvenilir teknik servis ekiplerinde bu tür işlemleri ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır. Ancak garantisiz hizmet sunan firmalar ortalama 2 saat ve üzerinde bu tür işlemleri gerçekleştirememektedir. Cam değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

  • Kullanılan ekran orijinal ve seri numaralı olmalıdır.
  • Ön cam değişiminde manuel yöntemlerden olabildiğince kaçınılmalıdır.
  • 3 aylık teknik servis garantisi verilmelidir.
  • Çin malı ya da yan sanayi ürünlerinin kullanılmasından kaçınılmalıdır.
  • Ekran değişimi sonrasında tüm kontroller tamamlanmalıdır.

Ekran camı değiştirilirken verilen hizmetin garanti kapsamında olması da çok önemlidir. Çünkü orijinal olmayan ekranlarda çok ciddi teknik sorunlar yaşanabilmektedir.

Ekran Camı Değişimi Ümraniye

Ekran camı değişimi Ümraniye semtinde profesyonel çalışanlar ve teknik ekipmanlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle sunulan hizmetlerin tamamı da garanti kapsamına giriyor. Ekran camı değişimlerinde kullanılan ürünlerin kalitesine göre fiyat oranı belirlenir. Orijinal parça ürünler de Ümraniye bölgesinde yüksek maliyetlere mal olmaz. Bu nedenle de olası ekran camı sorunlarında genellikle bu semtte yer alan firmalar yoğun olarak tercih edilmektedir. Ekran camı değişimi Ümraniye teknik servise internet üzerinden oldukça kolayca ulaşım sağlamak mümkün olacaktır.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 Ekran ve Pil Değişimi

İçindekiler1 Xiaomi Mi Note 10 Ekran ve Pil Değişimi1.1 Sistem Nasıl Çalışır ?1.2 Cihazımı Size …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın!