Başlangıç / Bilgisayar / SSD Disk Değişimi Laptop / Masaüstü Ümraniye İstanbul

SSD Disk Değişimi Laptop / Masaüstü Ümraniye İstanbul

Ümraniye SSD Disk  (Solid Stade Drive ) DEĞİŞMİ

 

Ümraniye Bilgisayar SSD Disk Takılması ve Değişmesi, Notebook SSD Değişimi Ümraniye Bilişim Pasajı

SSD ümraniye

 

 

SSD Bilgisayarı Hızlandırır Mı

ssd vs hdd

Bilgisayar nasıl hızlandırılır?  SSD DİSK  İlk aklımıza gelen yeni bir daha yüksek bellek eklemek. Bunu yapabilirsiniz bellek zaten çok pahalı bir şey değilidir. Ama bellek yükseltmek bilgisayar açılış hızınıza etki etmeyecektir. Bir sürü farklı şeyin hızını değiştirmeyecektir.

Peki işlemciyi değiştirmeye kalksak?

Sizin işlemcinizden daha iyi bir işlemci arayacaksınız. Kullandığınız bilgisayarın soğutucu ünitesi yeni aldığımız yüksek işlemciyi kaldıracak mı kaldırmayacak mı garantisi yok, ek olarak o işlemcilerin 6 yıllık işlemci olduğu halde uçuk fiyatlar istiyorlar. Sonuçta derdimizi yeni bir işlemcide çözmeyecektir. Tamam biraz hızlanabilir tabi ki ama bu her durumda gerçekleşmeyecektir. Mantıklı bir seçim değildir. SSD DİSK

Aklımıza gelen bir diğer seçenek ise ekran kartı. Ekran kartı teoride değişiyor ama pratikte yükseltebileni görmedim. Bu sebeple mx lerin bir sürü alt standartları var uydurmak oldukça güçtür. Uysa bile soğutucusu uymuyor. Bu çözümde mantıksız geliyor. SSD DİSK

Bir diğer senenek ise disk. Evet en kolay değiştirebileceğimiz donamım disktir. Ve işin en güzel tarafı herşeyi etkileyen şey disktir. İşte diski ssd ile değiştirmek bence eski bilgisayarınız için en mantıklı, en doğru çözümdür. Ek olarak bu içinde her türlü hard disk olan bilgisayarlar için geçerlidir.

Yalnız çok eski laptoların diski SATA deği İDE disklerdir. Şimdi bunlara İDE SSD bulabiliriz. Çünkü ilk SSD’ler İDE di biliyorsunuz. Bunları arayıpta takmak mantıksız geliyor bana. Hem değmez onların işlemcileri düşük. Ama diskiniz SATA ise SSD size en güzel çözümdür. Diskiniz SATA1 se yazma oranı 128 MB SATA2 ise 280 MB civarında kalacaktır.

sata disk

SSD Disk Nasıl Takılır

NETAC N535S 240GB SSD Disk’nin özeliiklerine gelecek olur isek; 555MB/s okuma hızı, 510MB/s de yazma hızı vardır. Standartlarına göre yüksek bir disk. Daha ucuz almak isterseniz ssd netac n535s serisinden alabilirsiniz.

ümrnaiye solid state drive değişimi

SSD diskinizi kendiniz çok basit bir şekilde takabilirsiniz. Bunun videolarını youtube de bulabilirsiniz. SSD diskimizi bilgisayarımıza taktıktan sonra bir kaç ufak test yaptık. Bilgisayarımıza windows 8.1.1 yükledik. SSD ve eski diskimize ne kadar sürelerde yüklendiğini hesapladık. SSD disk taktığımız bilgisayarımıza windows 8 tam olarak 7 dakika 10 saniye sürdü. Mekanik disk, kendi diskine yüklediğimiz windows 10, 14 dakika sürdü.

Mekanik sabit diskten SSD diske geçerseniz ne kazanacağınızı görmek istedik ve tamamen aynı sistem üzerinde mekanik sabit diskteki işletim sisteminin birebir kopyasını SSD ye aktarıp açılış sürelerini hesapladık. SSD 19 saniyede masa üstünü tamamen açıyor. Mekanik sabit disk üzerine kurduğumuz sistem ise dizüstü bilgisayarımızı 40 saniyede açmaktadır ki bu değer sistem kullanıldıkça hantallaşacaktır.

Windows disk puanı mekanik diskte 3.5 olarak sonuçlandı, ssd disk taktığımızda 7.5 puan oldu. 2 kattan fazla arttı. Bu oran sizlerin sisteminde daha yüksek bir sonuç verebilir. Bir de çok kullandığım programlardan Autocad 2018 versiyonunun açılış sürelerini hesapladım. Mekanik diskte kurulu olan sistemde 30 saniye sürüyordu. SSD diske yüklü olan sistemde ise sadece 5 saniye 🙂 Fark ortada. Daha fazla teste gerek olmadığını düşünüyorum.

GSM : 0555 978 52 36

Diğer Web Sitelerimiz;

Tamir Pasajı | Bilgisayar Alışveriş

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

İkinci El Bilgisayar Ümraniye

İçindekiler1 İkinci El Bilgisayar Ümraniye1.1 2. El Laptop Alım Satım1.2 2. El Bilgisayar Alışverişi İkinci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın!